Zmiany w Karcie Nauczyciela stały się faktem – od września bez godzin karcianych

Jest już pewne, że od 1 września 2016 r. w szkołach nie będzie tzw. godzin karcianych – prezydent podpisał nowelizację Karty Nauczyciela. Przewiduje ona również zmiany dotyczące czasu pracy nauczycieli oraz postępowania dyscyplinarnego. Poznaj wszystkie zmiany, które w większości zaczną obowiązywać od nowego roku szkolnego.

W sklepikach szkolnych znów będzie można kupić drożdżówki

Od 1 września 2016 r. w sklepikach szkolnych będzie można kupić drożdżówki o określonych kryteriach zawartości cukru, a także kanapki przygotowane w różnego rodzaju pieczywa. Takie regulacje zawiera projekt rozporządzenia, którego głównym celem jest ograniczenie dostępu do środków spożywczych zawierających znaczne ilości składników niezalecanych dla rozwoju dzieci.

Rzecznik praw obywatelskich apeluje o równy dostęp do religii lub etyki dla wszystkich uczniów

Szkoły rzadko informują rodziców i uczniów o możliwości zorganizowania lekcji religii mniejszości wyznaniowych i lekcji etyki na życzenie. RPO wskazuje, że bardzo ważne jest, by szkoły wykazywały większą inicjatywę w organizowaniu lekcji religii lub etyki, a nie tylko obarczały tym zadaniem zainteresowanych rodziców i uczniów.