Monitorowanie realizacji podstawy programowej przez nauczycieli i dyrektora

Ze względu na reformę oświaty, od nowego roku szkolnego do szkół stopniowo zostanie wprowadzana nowa podstawa programowa. Szczegółowo na temat nowej podstawy, zmian, nowych obowiązków i etapów wdrażania piszemy w tej aktualizacji w artykule: Nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego - zasady wdrażania. Ekspert zamieścił też do tekstu listy kontrolna z zadaniami dyrektora oraz nauczycieli. Kolejny etap to wdrażanie nowej podstawy oraz monitorowanie jej realizacji. W jaki sposób nauczyciele monitorują realizację podstawy programowej swoich przedmiotów, i w jaki sposób dyrektor monitoruje realizację podstawy programowej przez nauczycieli? Czy szkoła może opracować swoje narzędzie, co powinno znaleźć się w arkuszach monitorowania?