Uznanie stażu nauczyciela

Nauczyciel odbywał staż na nauczyciela dyplomowanego w wymiarze 2 lata 9 miesięcy, od 01.09.2014 r. do 31.05.2017 r.. Wniosek o rozpoczęcie stażu z załączonym projektem planu rozwoju zawodowego złożył z datą 02.09.2014 r., i taki ma stempel przyjęcia przez sekretariat. Problem wynikł po zakończeniu stażu - 31.05.2017 r. nauczyciel złożył sprawozdanie i wtedy się okazało, że jego plan rozwoju zawodowego nie ma pieczątki dyrektora zatwierdzającego ten plan. Od 01.09.2016 r. szkoła ma nowego dyrektora, poprzedni dyrektor pracuje jako zwykły nauczyciel, a jego pieczątki są zniszczone. Nowy dyrektor twierdzi że bez zatwierdzonego planu we wrześniu 2014 r., nie może napisać oceny pracy w trakcie stażu i wystawić zaświadczenia dyrektora, staż jest nieważny i musi być odbyty na nowo. Nauczyciel chce iść do sądu. Jak prawnie rozwiązać problem, może dołączyć jakieś pismo wyjaśniające?