Reforma oświaty w praktyce -  20 problemów

Od 1 września szkoły czeka bardzo dużo zmian. Nowe przepisy oświatowe i nowa sieć szkół sprawiły, że wśród dyrektorów pojawia się wiele wątpliwości, np. czy nauczyciele muszą przejść szkolenie z  nowej podstawy programowej, jak prowadzić arkusze ocen i księgę uczniów, czy wydawać uczniom nowe legitymacje szkolne, jak wygląda procedura zmiany patrona szkoły, jak postępować nadając nowy statut i do kiedy trzeba to zrobić, kto powołuje drugiego wicedyrektora przekształconej szkoły, czy organ prowadzący może bez zgody dyrektora przenieść pracowników między szkołami? To tylko niektóre problemy, które czekają na dyrektorów od nowego roku szkolnego. W tym artykule zebraliśmy 20 najczęściej pojawiających się pytań, z różnych dziedzin pracy szkoły. Eksperci udzielają na nie wyczerpujących odpowiedzi, z przykładami, procedurami, wskazanymi terminami poszczególnych czynności – dzięki temu będzie można uporządkować nowe zagadnienia, łatwiej i szybciej wykonać wrześniowe obowiązki.