Wykorzystanie wyników badań wewnętrznych i zewnętrznych w pracy szkoły - 10 przykładów

Uzasadniając potrzebę wykorzystywania wyników badań w pracy szkoły, warto chwilę zastanowić się nad znaczeniem wszelkich badań. W każdej dziedzinie działalności ludzkiej są one prowadzone i warunkują jej rozwój. Wydaje się, że potrafimy docenić badania, których efektem są innowacyjne, bardziej zdrowe, ergonomiczne produkty takie jak: implanty, leki, technologie poprawiające jakoś życia. Trudniej jest cenić badania związane z wiedzą o ludziach i co więcej zaakceptować je w szkole, która obciążona jest wieloma zadaniami, a przede wszystkim koniecznością ich dokumentowania. Warunkiem zaakceptowania przez nauczycieli kolejnego obowiązku jakim jest prowadzenie i wykorzystywanie badań, jest dostrzeżenie ich użyteczności.