Współpraca dyrektora z organami wewnętrznymi i zewnętrznymi w sprawach kadrowych - 13 obszarów

Zatrudnienie nauczyciela nieposiadającego odpowiednich kwalifikacji wymaga zgody kuratora oświaty, do oceny pracy nauczyciela potrzebna jest m. in opinia samorządu uczniowskiego. Jak widać, podjęcie decyzji w wielu sprawach kadrowych wymaga decyzji, zgody, opinii dodatkowych organów. Dyrektor szkoły, choć jest pracodawcą, nie wszystkie decyzje może podjąć samodzielnie. W wielu  przypadkach musi zwrócić się do danego podmiotu i oczekiwać na jego odpowiedź, a niewywiązanie się z tego obowiązku może rodzić rozmaite konsekwencje prawne. Przedstawiamy 13 obszarów kadrowych, w których dyrektor musi współdziałać z innymi podmiotami.