Finansowanie wynagrodzenia dyrektora z dotacji

W numerze czerwcowym (Aktualizacja Nr 142) pisaliśmy na temat nowych zasad udzielania, rozliczania i kontrolowania dotacji. Nowe regulacje obowiązują już od 1 stycznia 2018 r. W dzisiejszym wydaniu - tekst o finansowaniu z dotacji wynagrodzenie dyrektora. Ustawa o finansowaniu zadań oświatowych wprowadziła dwie istotne zmiany w zasadach określających dopuszczalne przeznaczenie dotacji otrzymywanej przez jednostki systemu oświaty od organów dotujących - gmin i powiatów. Przede wszystkim ograniczono wysokość wynagrodzenia dyrektora, które może być pokryte z dotacji. Ponadto wskazano, że z dotacji można sfinansować nie tylko wynagrodzenie osoby prowadzącej, ale również dyrektora zatrudnionego przez tą osobę prowadzącą. Szczegółowo opisujemy je w artykule.