Zimowe obowiązki dyrektora szkoły - 12 zadań

Mróz, niskie temperatury, błoto, śliska nawierzchnia, sople zwisające z dachu budynku oraz zaspy śniegu wokół szkoły - to zimowe uroki dyrektora szkoły. I gdy dzieci podczas przerw na boisku rzucają się śnieżkami lub jeżdżą na ślizgawkach dyrektor musi mieć pewność, że teren i dach są właściwie odśnieżone i zabezpieczone, instalacja i piecyki nie zagrażają bezpieczeństwu dzieci, a wszystkie elementy przejrzane i skontrolowane. Aby ułatwić to zadanie przedstawiamy listę kontrolną - pozwoli ona prześledzić, czy nic nie zostało pominięte. Rzetelne i skrupulatne wykonanie wszystkich zadań da gwarancje że uczniowie oraz pracownicy szkoły nie będą narażeni na dodatkowe zagrożenie, co jest przecież najważniejsze.