POCZĄTEK ROKU – LISTA KONTROLA DYREKTORA

Wakacje, jak co roku, minęły zdecydowanie zbyt szybko i już czas zacząć myśleć o nowym roku szkolnym. A skoro czas zacząć o nim myśleć, to i czas się do niego przygotować. Jak? Prześledzić nowe przepisy oświatowe, zaktualizować dokumentację szkolną (na te dwa tematy będziemy pisać w kolejnym, wrześniowym wydaniu), przeprowadzić egzaminy poprawkowe a po nich przygotować się i przeprowadzić sierpniową radę pedagogiczną, przeanalizować listę swoich sierpniowych obowiązków i po kolei się z nich wywiązywać. To wiele zadań, których natłok może spowodować, że coś przeoczymy, czegoś nie dopilnujemy, w końcu coś wykonamy niepoprawnie. Aby temu zapobiec – przedstawiamy kompendium wiedzy przed nowym rokiem szkolnym. Składają się na nie dwie aktualizacje – ta, oraz kolejna – wrześniowa. Lista kontrolna zamieszczona w tym numerze pozwoli łatwo uporządkować wszystkie obowiązki oraz w przejrzysty sposób delegować niektóre zadania na innych pracowników. Życzę przyjemnej i owocnej lektury oraz mnóstwa sukcesów w roku szkolnym 2019/2020!