30 najważniejszych zmian w Karcie Nauczyciela i prawie pracy od września 2019 r.

Każdy nowy rok szkolny wiąże się ze zmianami w prawie oświatowym. Tym razem zmiany w Karcie Nauczyciela częściowo będą polegały na przywróceniu rozwiązań, które zostały uchylone zaledwie rok temu. Nowe rozwiązania to przede wszystkim limit umów o pracę na czas określony w placówkach samorządowych, gwarantowany dodatek za wychowawstwo w wysokości co najmniej 300 zł oraz dodatek na start dla nauczycieli stażystów. Od 7 września 2019 r. zmienią się dodatkowo zasady prostowania świadectwa pracy i zakres odpowiedzialności pracodawców za nieterminowe wydanie tego dokumentu. Sprawdźmy, co się zmieni w kadrach i płacach w oświacie z początkiem roku szkolnego 2019/2020.