Awans zawodowy nauczyciela w trakcie pandemii koronowirusa w praktyce

Zazwyczaj staż kończy się 31 maja. Jednak teraz, ze względu na panującą pandemię koronawirusa oraz pracę zdalną nauczycieli pojawiło się wiele wątpliwości – kiedy termin ten ulegnie wydłużeniu. Przedstawiamy 10 zasad ustalania terminu zakończenia stażu nauczyciela. Odpowiadamy też, czy zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, okres pracy zdalnej, gotowość do pracy oraz korzystanie z zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem w związku z koronawirusem wpływają na termin zakończenia stażu.

Druga część artykułu to sytuacje z życia szkoły – eksperci odpowiadają na pytania i problemy dyrektorów i nauczycieli, związane z awansem zawodowym w 2020 roku. Przepisy w tej dziedzinie zmieniły się w ciągu roku dwukrotnie, więc warto wszystko dokładnie przeanalizować.