PLAN NADZORU DYREKTORA W DOBIE KORONAWIRUSA

W poprzednim numerze pisaliśmy na temat podsumowania nadzoru pedagogicznego za rok szkolny 2019/2020. Bardzo istotne było wówczas uwzględnienie pracy szkoły w czasie kształcenia na odległość, wyciągnięcie wniosków oraz wdrożenie ich w nowym roku szkolnym. Do 15 września dyrektor musi przedstawić swój plan nadzoru na nowy rok – i tu również musi uwzględnić postulany i wyniki z nadzoru w poprzednim roku. Choć przepisy dotyczące koronawirusa nie odnoszą się bezpośrednio do nadzoru dyrektora, a plan i sprawozdanie powstają według dotychczasowych zasad – przed dyrektorem spoczywa niejedno wyzwanie. Musi bowiem dostosować swój nadzór do zmieniającej się, dynamicznej sytuacji; zadbać o to by kształcenie zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej przyniosło jak najlepsze efekty.