Wypełnianie dziennika lekcyjnego w czasie kształcenia na odległość

Wprowadzone od dnia 26 października 2020 r. na obszarze całego kraju ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty objęło zdecydowaną większość szkół i placówek oświatowych. Przejście w tryb pracy zdalnej sprawiło, że powróciły wspomnienia z pierwszego wiosennego okresu nauki na odległość. Wraz z tym pojawiły się kłopoty i problemy,  z którymi szkoły borykały się wiosną tego roku. Teraz jednak, dyrektorzy i nauczyciele, bogatsi o zdobyte doświadczenia i przemyślenia, łatwiej i skuteczniej potrafią stawić im czoła z korzyścią dla całej społeczności szkolnej. Jedną z kwestii, która w pierwszym okresie zdalnej nauki stanowiła istotne wyzwanie było dokumentowanie przebiegu nauczaniu w dzienniku lekcyjnym. Dotyczyło to w większym stopniu szkół, w których nie funkcjonował dziennik elektroniczny. Ale i w nich występowały problemy wynikające np. z systematyczności dokonywanych wpisów. Ekspert analizuje problemowe kwestie.