Nauczanie domowe czyli realizacja obowiązku szkolnego poza szkołą

Współczesna szkoła wzbudza duże zainteresowanie wśród rodziców. Dostępne obecnie,
a niespotykane wcześniej, środki komunikacji sprzyjają częstym kontaktom pomiędzy rodzicami, dziećmi i ich nauczycielami. Opinie o szkole i nauczycielach, dobre i złe, rozprzestrzeniają się z prędkością światła powodując u niektórych dorosłych pewne zniechęcenie życiem współczesnej szkoły. Kierując się różnymi pobudkami skłaniają się oni do odsunięcia swoich dzieci od realizacji obowiązku szkolnego w warunkach szkolnych. Taką możliwość stwarzają bowiem przepisy prawa oświatowego. Zanim do tego jednak dojdzie muszą zostać spełnione określone prawem wymogi. Jak więc wygląda droga do tzw. nauczania domowego? Zapraszam do lektury materiału.