Nie da się kontynuować stażu po zbyt długiej przerwie w pracy

Pytanie:

Nauczycielka odbywała staż na stopień nauczyciela mianowanego w innej szkole w okresach od 1 września 2009 r. do 23 kwietnia 2011 r. oraz od  25 września 2011 r. do 6 października 2012 r. Od 24 kwietnia 2011 r. do 24 września 2011 r. przebywała na urlopie  macierzyńskim. 6 października 2012 r. rozwiązany został z nią stosunek pracy. Nauczycielka otrzymała pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres dotychczas odbytego stażu. Od 1 września 2013 r. zatrudniona została w naszej szkole na zastępstwo w pełnym wymiarze godzin. Przerwa w zatrudnieniu wynosić będzie zatem ponad 3 miesiące. Przewidywana nieobecność nauczycielki zastępowanej to co najmniej do 31 sierpnia 2014 r. Czy w tej sytuacji podczas zastępstwa może być kontynuowany staż?