Przepisy nie wymagają zatrudnienia dyrektora poradni na umowę o pracę

Pytanie:

Czy dyrektor niepublicznej poradni psychologiczno‑pedagogicznej prowadzonej przez stowarzyszenie, która ma wpis do ewidencji niepublicznych placówek oświatowych w starostwie musi być zatrudniony na podstawie umowy o pracę, czy też może być zatrudniony na podstawie innej umowy (np. zlecenie, wolontariackiej)? Na jakich umowach mogą być zatrudnieni pozostali pracownicy pedagogiczni (pedagog, logopeda). Stowarzyszenie nie posiada środków na opłacenie ewentualnego wynagrodzenia. Stowarzyszenie może pobierać pieniądze za wykonaną usługę od klienta i wystawia za nią rachunek oraz realizuje drobne projekty finansowane z funduszy europejskich i środków powiatu czy gminy. Stowarzyszenie nie może zarabiać.