Nauczyciel nie może zwolnić się z odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo uczniów podczas prowadzonej przez niego lekcji

Pytanie:

Nauczyciele W-F wystąpili do mnie z oficjalnym wnioskiem, żeby na hali gimnastycznej na ścianach zamontować materace lub inny materiał poprawiający bezpieczeństwo uczniów w czasie lekcji. Wystosowane do mnie w tej sprawie pismo ma zdjąć z nich odpowiedzialność za ewentualny wypadek. Hala sportowa posiada wszelkie pozwolenia do użytkowania z dziećmi – sanepidu, straży pożarnej, inspektora budowlanego. Czy w przepisach dotyczących BHP w szkole jest mowa o tym, że w obiektach sportowych należy zabezpieczać ściany? Czy nauczyciel może „zwolnić się” z odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo uczniów podczas prowadzonej przez niego lekcji?