Nie ma procedur przekazania ucznia do szkoły szpitalnej

Pytanie:

Uczeń klasy IV jest zameldowany w obwodzie szkoły, której jestem dyrektorem. Od I klasy, zgodnie z prośbą matki, uczęszczał do szkoły działającej przy ośrodku szkolno-wychowawczym. We wrześniu 2013 roku, zgodnie z decyzją matki, wrócił do szkoły obwodowej, gdzie w okresie od września do grudnia 2013 roku uczęszczał do klasy IV. Od 31 grudnia 2013, na prośbę matki, został przekazany do szkoły działającej przy kolejnym ośrodku szkolno-terapeutycznym. Tam prowadzone było nauczanie indywidualne do końca marca 2014 r. Od początku kwietnia 2014 roku dziecko zostało przeniesione postanowieniem Sądu Rodzinnego do ośrodka szkolno-terapeutycznego w innej miejscowości. Pod koniec kwietnia 2014 r. uczeń został skierowany do szpitala psychiatrycznego i powinien uczęszczać do szkoły działającej przy szpitalu (stan zdrowia jednak na to nie pozwala). Dyrektor szkoły działającej przy szpitalu psychiatrycznym otrzymała kartę przekazania ucznia z poprzedniej placówki, do której uczeń został skierowany postanowieniem Sądu Rodzinnego. Czy jest to działanie zgodne z przepisami? Która szkoła jest w chwili obecnej dla ucznia szkołą macierzystą?