Sposób udzielania zamówień publicznych przez szkoły po 1 styczniu 2021 r. - 13 nowych wytycznych

Panująca aktualnie pandemia COVID-19 oraz związane z nią ograniczenia organizacyjne w administracji, najprawdopodobniej nie wpłyną na obowiązek stosowania wytycznych zawartych w nowym Prawie zamówień publicznych już od 1 stycznia 2021 roku. Poza licznymi trudnościami wynikającymi z samego faktu tak obszernej zmiany w materii zamówień publicznych, zamawiający zmierzą się z problemem braku aktów wykonawczych oraz wprowadzaniem istotnych zmian do uchwalonego już aktu prawnego, na niespełna miesiąc przed jego wejściem w życie. Mając na uwadze to, że zakupy nie mogą zostać wstrzymane, a wielu dyrektorów szkół, będzie musiało sprostać zadaniu przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia zgodnie z nowymi regulacjami publikujemy wykaz wskazówek, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla podejmowanych przez zamawiającego czynności.