WYDANIE ONLINE

Już w marcu zaczyna się okres przygotowywania i opracowywania arkusza organizacji na kolejny rok szkolny.  Pierwszy termin - dla zakładowych organizacji związkowych na wydanie swojej opinii to 19 kwietnia, zatem dyrektor musi przedłożyć im arkusz z odpowiednim wyprzedzeniem, by realizacja tego zadania była możliwa. Opracowując arkusz organizacji na rok szkolny 2019/2020 nie można przeoczyć zmian wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 4 kwietnia 2018 r. zmieniające rozporządzenie z 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli. Jakie to zmiany oraz jak wygląda szczegółowa procedura opracowania i zatwierdzania arkusza organizacji na rok szkolny 2019/2020 opisujemy w tym artykule.

czytaj więcej »

Nadchodzi wiosna a wraz z nią uczniowie coraz więcej czasu spędzają na dworze – przerwy bądź lekcje wychowania fizycznego odbywają się na szkolnym boisku czy placu zabaw. O wypadek nie trudno. Zagrożenia na boiskach i placach zabaw można jednak ograniczyć, jeśli szkoła będzie prowadzić regularne kontrole, usuwać w porę stwierdzone usterek i uszkodzenia oraz wykonywać zabiegi konserwujące urządzenia. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi.

czytaj więcej »

Dużo łatwiej niż iść do sądu i procesować się z pracownikiem szkoły jest zawrzeć ugodę. I to zarówno w przypadkach, gdy to pracodawca skierował pozew przeciwko pracownikowi szkoły, jak i w których to szkoła jest pozwanym. Jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze a jakie na pracowniku, jak i kiedy można zawrzeć umowę, jak zabezpieczyć się przed unikaniem zobowiązania? Przedstawiamy narzędzia przydatne w procesie zawierania ugody z pracownikiem szkoły. Konkretne przykłady i sytuacje z życia szkoły, wraz z wyjaśnieniem eksperta pomogą uporządkować to zagadnienie.

czytaj więcej »

wiper-pixel