WYDANIE ONLINE

Z powodu istniejącej pandemii nieoczekiwanie znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, której kształtu nikt nie przewidział. Obecnie wszyscy się zastanawiamy kiedy to się skończy i co ten koniec będzie oznaczał – czy powrót do tego, co było czy uczenie się żyć inaczej. Będzie to zależało od wielu czynników takich jak skuteczność prac naukowców, lekarzy i dyscypliny nas wszystkich w przestrzeganiu nakazów i zakazów.Podobne pytania stawiamy sobie w odniesieniu do szkolnictwa – jakie mogą być scenariusze rozwoju sytuacji w polskich szkołach, które początkowo zostały zamknięte od 12 do 25 marca rozporządzeniem MEN z 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Po ukazaniu się rozporządzenia zmieniającego dnia 20 marca – okres zamknięcia szkół został przedłużony do 10 kwietnia 2020 r.

czytaj więcej »

 W okresie zamknięcia szkół realizacja podstawy programowej w naszej szkole opiera się na pracy zdalnej z użyciem Internetu i telefonów. 

czytaj więcej »

Początkowo działanie placówek oświatowych zostało zawieszone na dwa tygodnie (od 12 do 25 marca), już teraz jednak wiadomo, że termin ten został wydłużony i na pewno zajęcia w placówkach nie będę się odbywały do końca przerwy wielkanocnej (tj. do dnia 13 kwietnia). Zostały też wprowadzone nowe przepisy dotyczące kształcenia na odległość. Ekspert analizuje sytuację w placówkach oświatowych od strony gospodarczej, mi.n.: zasady pracy zdalnej, procedury bezpieczeństwa, zarządzanie pracownikami administracji w okresie pandemii.

czytaj więcej »

Marzec, kwiecień i maj to jak co roku miesiące związane z postępowaniem rekrutacyjnym w placówkach oświatowych – z zebraniami informacyjnymi, ze składaniem dokumentacji, powołaniem komisji rekrutacyjnej oraz wywieszaniem listy przyjętych osób. W razie wolnych miejsce, dyrektor może też przeprowadzić w swojej szkole postępowanie uzupełniające. Ponieważ temat jest problematyczny i skomplikowany, nasz ekspert oświatowy, wieloletni pracownik kuratorium zbiera niezbędne informacje, porządkuje zasady i terminy postępowania rekrutacyjnego oraz daje wytyczne jak właściwie wypełnić swoje obowiązki.

czytaj więcej »

Eksperci odpowiadają na pytania i problemy związane z kształceniem na odległość, wypłatą wynagrodzeń, prowadzeniem dokumentacji szkolnej. Zapoznaj się z ważnymi wskazówkami! Zapraszamy też do zadawania swoich pytań!

czytaj więcej »

wiper-pixel