Arkusz organizacji na rok szkolny 2019/2020 krok po kroku

Już w marcu zaczyna się okres przygotowywania i opracowywania arkusza organizacji na kolejny rok szkolny.  Pierwszy termin - dla zakładowych organizacji związkowych na wydanie swojej opinii to 19 kwietnia, zatem dyrektor musi przedłożyć im arkusz z odpowiednim wyprzedzeniem, by realizacja tego zadania była możliwa. Opracowując arkusz organizacji na rok szkolny 2019/2020 nie można przeoczyć zmian wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 4 kwietnia 2018 r. zmieniające rozporządzenie z 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli. Jakie to zmiany oraz jak wygląda szczegółowa procedura opracowania i zatwierdzania arkusza organizacji na rok szkolny 2019/2020 opisujemy w tym artykule.