Rada sierpniowa - organizacja zebrania, zadania i cele

Organizacja nowego roku szkolnego wymaga wielu działań i decyzji. Dla dyrektora to zawsze jest czas wyjątkowo trudny. Każdy rok przynosi nowe wyzwania i zazwyczaj nie ubywa starych problemów. Dobra organizacja na starcie zwiększa szanse na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Wnioski do pracy szkoły z ubiegłego roku szkolnego są punktem wyjścia do tworzenia nowych planów i rozwiązań. Jakie punkty zawrzeć w porządku obrad rady przygotowującej nowy rok szkolny? Na co warto zwrócić szczególną uwagę w każdym z elementów obrad? Jak wykorzystać wnioski z ubiegłorocznego nadzoru pedagogicznego dyrektora? Jakie działania zaplanować w związku z kolejnymi zmianami przepisów? Na te i wiele innych pytań zwrócono uwagę w niniejszym materiale.