Rusza program „5 porcji zdrowia w szkole”

zdrowe odżywianie

Resort edukacji zachęca do udziału w programie „5 porcji zdrowia w szkole”. Jest on częścią działań prowadzonych w ramach kampanii o charakterze informacyjno-edukacyjnym “5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Nauczyciele i dyrektorzy mogą zgłaszać II i III klasy szkoły podstawowej. Zapisy trwają do 31 października br.

Celem programu jest zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji w zakresie prawidłowego żywienia oraz kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat. W ramach programu nauczyciele otrzymają materiały edukacyjne umożliwiające przeprowadzenie zajęć na temat prawidłowego odżywania. Wszystkie materiały dotyczące zasad zbilansowanej diety zostały zweryfikowane merytorycznie przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia.

Udział można zgłosić na stronie www.wszkole.5porcji.pl.  Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego nauczyciel otrzyma na swój adres mailowy bezpłatne materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć z uczniami.

Źródło:

strona internetowa www.wszkole.5porcji.pl