Egzamin w trakcie zwolnienia lekarskiego

Problem dotyczy niepełnoletniej słuchaczki klasy II, semestru IV Gimnazjum dla Dorosłych - niespełna 17 lat. Słuchaczka jest w 26 tygodniu ciąży i niemal od początku ciąży przebywa na zwolnieniu lekarskim. W związku z tym, nie ma ocen z przedmiotów ani frekwencji na zajęciach dydaktycznych, a tym samym nie spełnia kryteriów przystąpienia do egzaminów w sesji letniej. Egzaminy odbywają się od 6 czerwca do 14 czerwca 2018 r. Słuchaczka w tym czasie jest na zwolnieniu lekarskim i zwróciła się z prośbą w podaniu o dopuszczenie jej do egzaminów. Czy słuchaczka może przystąpić do egzaminów w czasie trwania zwolnienia lekarskiego? Jeśli nie, to w jakim terminie może przystąpić do egzaminów? Jak w takim przypadku powinna postąpić rada pedagogiczna i na jakiej podstawie prawnej?