Nowe przepisy bhp w szkole - 11 obszarów zmian

Od 29 listopada szkoły obowiązują nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Zmiany wprowadzone rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 31 października 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach polegają na nadaniu nowego brzmienia niektórym dotychczas obowiązującym przepisom oraz rozszerzeniu przepisów poprzez dodanie nowych regulacji. Obowiązujące już regulacje dają dyrektorowi szkoły dużo swobody – samodzielnie podejmuje decyzję o długości przerw, rozkładzie planu dnia, czy zasadach dotyczących wyjść grupowych. Jakie dokładnie obszary uległy zmianie i jakie, w związku z tym, ma obowiązki dyrektor opisujemy w tym artykule.