OCENIANIE, KLASYFIKOWANIE I PROMOWANIE UCZNIÓW Z UKRAINY W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

W tym roku szkolnym, obok uczniów polskich, nauczyciele oceniają i klasyfikują uczniów z Ukrainy. Ocenianie uczniów ukraińskich przybywających do po 24 lutego 2022 r. zależy od tego, do jakiego oddziału w polskiej szkole zostali zakwalifikowani: przygotowawczego, czy ogólnego. Z uwagi na zmiany różnych aktów prawnych, częściowo nietypowe rozwiązania prawne przyjęte na okoliczność kształcenia w Polsce uczniów ukraińskich, dyrektor ma prawo mieć wątpliwości czy i jak oceniać tych uczniów, kiedy stosować dotychczasowe procedury, a kiedy od nich odstąpić. Zasadniczo uczeń będzie podlegał typowej klasyfikacji lub rada pedagogiczna odstąpi od jego klasyfikowania.. Zbieramy szczególne sytuacje, wytyczne i przepisy prawne, aby ułatwić wszystkim wywiązania się z tego zadania.

W artykule m.in.

5 zasad oceniania i klasyfikacji

Klasyfikacja roczna uczniów ukraińskich w oddziałach ogólnych

Szczególna sytuacja uczniów z Ukrainy