Organizacja edukacji domowej w teorii i praktyce

Edukacja domowa staje się coraz bardziej popularna. Choć wielu uczniów i rodziców nie wyobraża już sobie nauki w szkole stacjonarnej, dla większości osób jest to wiąż temat nowy i przez to budzący wiele wątpliwości. Obowiązki w edukacji domowej spoczywają na obu stronach – rodzicach, ale też dyrektorze placówki. Warto więc zapoznać się z przepisami, wytycznymi i zadaniami dotyczącymi tego zagadnienia. Przedstawiamy kompleksowe informacje na temat edukacji domowej - od strony teoretycznej, praktycznej ale też wytyczne jak stworzyć placówkę przyjazną edukacji domowej. Uzupełnieniem materiału są gotowe do wykorzystania wzory dokumentów.

Opracowanie Agnieszka Stebelska na podstawie porad: Marzenny Czarnockiej, Bożeny Winczewskiej, Małgorzaty Celuch, Wandy Pakulniewicz, Jacka Miklasińskiego, Michała Kowalskiego

W artykule m.in.

CZĘŚĆ I. EDUKACJA DOMOWA W TEORII - 10 WARUNKÓW

CZĘŚĆ II. EDUKACJA DOMOWA W PRAKTYCE - 8 PROBLEMÓW