UCZEŃ Z UKRAINY W POLSKIEJ SZKOLE

Do polskich szkół i przedszkoli uczęszcza coraz więcej dzieci z Ukrainy. Zatrudniani są też nauczyciele, pomoce nauczycieli. Specustawa, która została uchwalona w związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy, określa szczegółowe wymagania oraz zwolnienia, które obowiązują w przypadku przyjmowania uchodźców do polskich placówek. Jak zakwalifikować dziecko do konkretnej klasy, jak uzupełniać braki w podstawie programowej oraz różnice językowe, jak klasyfikować oraz jak wygląda finansowanie zajęć dla dzieci z Ukrainy – to wszystko pytania, które pojawiają się w ostatnich tygodniach i będzie się ich pojawiało coraz więcej. W tym wydaniu zamieszczamy kolejny tekst z nowego cyklu „Obywatele Ukrainy w polskiej oświacie”.

W artykule m.in.

• Zasady przyjmowania do publicznych szkół i placówek wychowania przedszkolnego
  • Kwalifikowanie do odpowiedniej klasy lub szkoły
  • Bezpłatny dowóz dla dzieci z Ukrainy