Weryfikacja niekaralności pracowników szkoły od 15 lutego 2024 roku

Wprowadzone standardy ochrony małoletnich (więcej w numerze 233, luty 2024 r.) poszerzyły weryfikację niekaralności pracowników szkoły. Obowiązek uzyskania informacji w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym obejmuje swym  zakresem nie tylko pracowników szkoły ale i osoby prowadzące zajęcia w szkole z innych tytułów (np. wolontariusze, stażyści, praktykanci). Analizujemy, od których osób zatrudnianych w szkole oraz dopuszczanych do kontaktu z dziećmi, od 15 lutego 2024 roku należy wymagać spełniania warunku niekaralności, a kogo to nie dotyczy.

Opracowanie: Agnieszka Stebelska na podstawie porad Anny Trochimiuk, Łukasza Zygmunta, Patryka Kuziora

W artykule m.in.

Jakie obowiązki ma pracodawca

Jakie obowiązki ma pracownik