ZFŚS w szkole w okresie przedświątecznym

Grudzień to czas świątecznych spotkań i prezentów dla pracowników. Popularnym świadczeniem są też paczki dla dzieci pracowników. Jakie przepisy i ograniczenia obowiązują przy ich zakupie?  Czy uprawniony musi każdorazowo podać swój dochód na osobę w rodzinie? Czy w regulaminie ZFŚS można zamieścić zapis określający wiek dziecko, od i do którego przysługuje paczka świąteczna? W końcu, czy uczestnicy imprez finansowanych z ZFŚS osiągają z tego tytułu przychód podlegający opodatkowaniu PIT? Porządkujemy wiadomości i podpowiadamy, jak postępować zgodnie z prawem.

W artykule m.in.

Czy w przypadku, gdy w szkole pracuje oboje rodziców, to dziecko otrzyma dwie paczki?

Czy w regulaminie ZFŚS można zamieścić zapis określający wiek dziecko, od którego przysługuje paczka świąteczna?

Czy aby otrzymać świadczenie z ZFŚS konieczne jest podanie konkretnej kwoty zarobków?

Imprezy z ZFŚS w orzecznictwie sądów

Opracowanie Agnieszka Stebelska w oparciu o porady: Agnieszki Rumik, Darka Dwojewskiego, Michała Kowalskiego