WYDANIE ONLINE

Od 1 września obowiązuje wiele nowych przepisów - należą do nich też zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów. Ekspert opisuje co dokładnie i jak się zmieni, jakie przepisy weszły w życie od nowego roku szkolnego oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Zmiany wprowadzone nowym rozporządzeniem dotyczą wszystkich typów szkół, w tym także szkół dla dorosłych. Praktyczna tabela zaprezentowana w artykule, z zestawieniem zmian i ich omówieniem, pozwoli uporządkować niezbędne informacje.

czytaj więcej »

Od sierpniowego wydania magazynu opisujemy zmiany, które dotyczą nowego roku szkolnego. Od 1 września 2019 r. zaczęły też obowiązywać ważne nowości w zakresie szkolnictwa branżowego, m.in. związane z nowymi obowiązkami dyrektora w ramach współpracy z pracodawcami. Co dokładnie się zmieni i jakie zadania spoczywają na dyrektorze – opisujemy w artykule.

czytaj więcej »

Uczniowie technikum oraz szkół branżowych I stopnia niebędący młodocianymi pracownikami będą mogli w okresie nauki odbywać staż uczniowski w rzeczywistych warunkach pracy w celu ułatwienia uzyskiwania doświadczenia i nabywania umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie. Sprawdzamy, na jakich warunkach uczniowie mogą odbywać staż i co musi wiedzieć dyrektor szkoły.

czytaj więcej »

W trakcie całorocznej pracy szkoły jest wiele sytuacji, w których współpraca dyrektora z rodzicami jest konieczna, gdyż jest podyktowana przepisami prawa. W wielu wypadkach dyrektor podejmuje decyzje w porozumieniu z rodzicami lub zasięga opinii rady rodziców, gdyż zobowiązują go do tego przepisy prawa oświatowego. Przedstawiamy szczegółową tabelę z podziałem zadań na te wymagające współpracy z radą rodziców oraz z opisem sposobu współpracy.

czytaj więcej »

wiper-pixel