Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Część I: zadania dyrektora i nauczycieli

Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest obowiązkowym zadaniem przedszkoli, szkół i placówek. Wsparcie w tym zakresie powinno być udzielane nie tylko uczniom, ale również ich rodzicom oraz nauczycielom. Za organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej odpowiedzialny jest dyrektor placówki. Odpowiada on również za efekty udzielanego wsparcia. Działania w tym zakresie powinny mieć charakter spójnych, systemowych rozwiązań, które łączą cele wynikające z zadań szkoły i oceny jakości jej pracy, systematycznego rozpoznawania potrzeb dzieci i młodzieży, oczekiwań rodziców, a także bieżących problemów.