Skierowanie na badania lekarskie po urlopie dla poratowanie zdrowia

Nauczycielka szkoły podstawowej jest na urlopie dla poratowania zdrowia od 01.06.2016 r. do 31.05.2017 r. Okazało się, że nie może wrócić do pracy ponieważ dalej jest chora. Wniosła do ZUSu o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy. Najprawdopodobniej lekarz orzecznik w ZUS orzekł niezdolność do pracy lecz decyzji do dnia dzisiejszego nie ma. 01.06.2017 r. Pani powinna stawić się w pracy. Wiem, że na dwa tygodnie przed planowanym powrotem do pracy powinniśmy wystawić jej skierowanie do lekarza medycyny pracy. Moje pytanie brzmi czy ma iść do tego lekarza dzisiaj czy czekać na decyzję z ZUS? Czy wystarczy jej podanie o rozwiązanie stosunku pracy z informacją, że decyzję doniesie po jej otrzymaniu? Z jakiego tytułu należy jej się odprawa pieniężna? Nauczycielka jest nauczycielem dyplomowanym zatrudnionym przez mianowanie.