Trzynastka dla nauczycieli za 2021 rok – 16 pytań z odpowiedziami

Do końca marca pracodawca musi wypłacić nauczycielom dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2021 rok. Niektórzy nauczyciele mogą czuć się pokrzywdzeni, że jej nie dostali; inni mogą nie zgadzać się z jej wysokością. Co roku zagadnienie to budzi wiele wątpliwości i przysparza mnóstwo kłopotów. Zebraliśmy wszystkie pytania, problemy innych dyrektorów by w jednym miejscu, kompleksowo rozwiać wszystkie problemy. Dzięki temu każdy dyrektor zyska pewność, że postąpił zgodnie z prawem, a nauczyciel będzie miał prawną podstawę decyzji dyrektora dotyczącą swojego dodatkowego wynagrodzenia.

Matura 2022

Do 10 lutego 2022 r. dyrektor szkoły lub upoważniony przez niego nauczyciel informuje na piśmie ucznia lub absolwenta o wskazanych sposobach dostosowania warunków lub formy przeprowadzania egzaminu maturalnego do jego potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych. Marzec to czas wnoszenia opłaty za egzamin. Przedstawiamy szczegółowe zasady i warunki przeprowadzenia matury 2022.

Arkusz organizacji szkoły 2022/2023 krok po kroku

Zapoznaj się z poradami i procedurami dotyczącymi opracowania i zatwierdzenia arkusza organizacji szkoły na rok szkolny 2022/2023.