Wychowawca w nowym roku szkolnym - zadania, harmonogram prac

Wybór wychowawców i przydzielenie im zadań może w tym roku przysporzyć dyrektorom szkół wiele trudności. Zmieniły się przepisy i w związku z tym należy zmodyfikować doroczny przydział zadań. Na wychowawcach spoczywa wiele obowiązków – muszą powiadomić rodziców i uczniów o sposobie i kryteriach oceniania, pod koniec semestru i roku wystawić oceny, ponadto zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, wdrażać indywidualne programy nauczania, realizować podstawę programową, a nawet koordynować pomoc udzielana uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak uporządkować pracę wychowawców. Prezentujemy praktyczny harmonogram zadań na każdy miesiąc roku szkolnego wraz z przypisanymi obowiązkami i podstawami prawnymi. Korzystanie z niego pozwoli uniknąć nieprawidłowości i wypełnić sprawnie wszystkie.