Współpraca rodziców ze szkołą w zakresie bezpieczeństwa związanego z COVID

Czasy pandemii wprowadziły wiele nowych sytuacji i rozwiązań. Na lekcjach uczniowie muszą siedzieć w maseczkach; sprawdzana jest temperatura ciała; rodzice nie mają wstępu do placówki. Coraz częściej rodzice składają do dyrektora pisemne oświadczenie, zwalniające dziecko z noszenia maseczek na terenie szkoły. Zawierają one nie tylko brak zgody na zakrywanie ust i nosa, ale często także na mierzenie temperatury czy podawanie leków. Czy rodzic może wystosować takie żądania wobec szkoły? W jakich obszarach, w jakim zakresie oraz na jakich zasadach szkoła powinna współpracować z rodzicami? Zbieramy odpowiedzi w tabeli w artykule.

Praca nauczyciela wspomagającego w praktyce szkolnej – 15 pytań z odpowiedziami

W poprzedniej aktualizacji (nr 196) pisaliśmy na temat pracy nauczyciela wspomagającego w czasie kształcenia na odległość. W dobie pandemii nauka zdalna niestety stała się codziennością, coraz więcej szkół przechodzi na tryb on-line, co – w przypadku nauczyciela wspomagającego – jest bardziej skomplikowane. Temat jest bardzo istotny i „na czasie” - niemal w każdej klasie jest uczeń potrzebujący dodatkowego wsparcia. Ponieważ do naszych ekspertów napływa wiele pytań związanych z tą tematyką w 2 części zamieszczamy 15 pytań dyrektorów i rozwiązania problemów.