Nadzór pedagogiczny − ostatnie zmiany praz plan nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2013/2014

Obowiązek uzgodnienia przebiegu ewaluacji zewnętrznej z dyrektorem szkoły, możliwość wglądu do raportu z ewaluacji przez radę rodziców, samorząd uczniowski i radę szkoły, czytelne przepisy, mówiące o tym, kogo należy poinformować o wnioskach i wynikach ewaluacji − takie między innymi zmiany wprowadza nowelizacja przepisów o nadzorze pedagogicznym. Od września roku szkolnego 2013/2014 nadzór pedagogiczny w szkołach stanie się bardziej elastyczny, a ewaluacja wewnętrzna będzie obejmować tylko istotne zagadnienia. Nie będzie już podziału na obszary w ewaluacji zewnętrznej. Sprawdzamy, jakie zmiany wprowadziło nowe rozporządzenie o nadzorze i porównujemy je z dotychczas obowiązującymi oraz prezentujemy gotowy schemat nadzoru dyrektorskiego na ten rok.