Rada pedagogiczna – posiedzenie sierpniowe, czyli przygotowanie do nowego roku szkolnego

Dyrektorzy szkół, aby zdążyć ze wszystkimi przygotowaniami szkoły do rozpoczynającego się roku szkolnego, zaczynają intensywnie pracować już od połowy sierpnia, a czasem jeszcze wcześniej. Przeprowadzenie egzaminów poprawkowych, przedstawienie wniosków z nadzoru pedagogicznego za poprzedni rok, przygotowanie planu nadzoru na nowy rok szkolny, przydział zadań dla poszczególnych nauczycieli, powołanie zespołów zadaniowych, przedstawienie zadań w związku z nową organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej to tylko niektóre punkty organizacyjnego posiedzenia rady pedagogicznej. Jej przygotowanie i sprawne przeprowadzenie jest dla dyrektora szkoły dużym wyzwaniem. Nawet najmniejszy błąd może spowodować dezorganizację w pracy szkoły. Aby ułatwić prace organizacyjne prezentujemy konspekt sierpniowego posiedzenia rady pedagogicznej.