WYDANIE ONLINE

Zazwyczaj staż kończy się 31 maja. Jednak teraz, ze względu na panującą pandemię koronawirusa oraz pracę zdalną nauczycieli pojawiło się wiele wątpliwości – kiedy termin ten ulegnie wydłużeniu. Przedstawiamy 10 zasad ustalania terminu zakończenia stażu nauczyciela. Odpowiadamy też, czy zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, okres pracy zdalnej, gotowość do pracy oraz korzystanie z zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem w związku z koronawirusem wpływają na termin zakończenia stażu.Druga część artykułu to sytuacje z życia szkoły – eksperci odpowiadają na pytania i problemy dyrektorów i nauczycieli, związane z awansem zawodowym w 2020 roku. Przepisy w tej dziedzinie zmieniły się w ciągu roku dwukrotnie, więc warto wszystko dokładnie przeanalizować.

czytaj więcej »

Prowadząc rekrutację do szkół, przedszkoli i placówek, szkoły przetwarzają dane osobowe. Rodzi to pewne zagrożenia dla bezpieczeństwa tych danych, w szczególności gdy rekrutacja jest przeprowadzana elektronicznie. Przedstawiamy wskazówki Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jak w zgodzie z RODO przetwarzać dane osobowe uczniów i rodziców w trakcie rekrutacji.

czytaj więcej »

W tym wydaniu prezentujemy drugą część analizy przepisów ustawy o systemie oświaty – w jakim zakresie stosuje się ją w placówkach oświatowych w 2020 roku. W poprzedniej aktualizacji autor przedstawił trochę teorii – najważniejsze obszary pracy dyrektora objęte regulacjami prawnymi ustawy o systemie oświaty w sensie teoretycznym.Teraz część praktyczna ze wzorami pism i dokumentów. Dokumenty do tematu:

czytaj więcej »

wiper-pixel