Zawieszenie jednostek oświatowych do 31 sierpnia

MEN określił sposób funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie ferii letnich. W tym celu w dniu 29 czerwca w życie weszły kolejne nowelizacje rozporządzeń wydanych w związku z pandemią COVID-19. Sprawdzamy, jakie rozwiązania przewidziano do końca sierpnia.

MEN: Wytyczne dotyczące nadzoru pedagogicznego 2020/2021

Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym  2020/2021.

Plan nadzoru pedagogicznego w czasie epidemii

Przepisy wprowadzone w związku czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty nie nakazują dokonania zmian w planach nadzoru pedagogicznego dyrektorów, jednak istotna zmiana sposobu funkcjonowania szkół może powodować taką konieczność. W  jakim zakresie trzeba zrewidować plan nadzoru pedagogicznego?

Kwalifikacyjne kursy zawodowe a kwarantanna nauczyciela

Nauczyciel jest nieobecny w związku z kwarantanną. Czy prowadzone przez niego zajęcia w ramach kwalifikacyjnego kursu zawodowego muszą być odrobione?

Dzień wolny od zajęć a zdalne nauczanie

Dyrektor szkoły ustalił dzień wolny od zajęć na 30 kwietnia 2020 r. Czy w obecnej sytuacji dzień ten oraz inne wyznaczone przez dyrektora, powinny być dniami wolnymi od nauki zdalnej?

Rekrutacja do oddziału mistrzostwa sportowego

Czy w okresie pandemii można przeprowadzić próby sprawności fizycznej w ramach kolejnego etapu rekrutacji do oddziału mistrzostwa sportowego w szkole podstawowej?

Od 25 maja - opieka dla uczniów klas I-III

MEN planuje wprowadzić dla uczniów klas I-III częściowe otwarcie wybranych placówek oświatowych, w tym zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Sprawdzamy, jakie dokładnie zajęcia i w jakich placówkach mają być realizowane od 18 maja, 25 maja i 1 czerwca 2020 r.

Lista obecności na posiedzeniu rady pedagogicznej

Czy na liście obecności rady pedagogicznej powinny znaleźć się imiona i nazwiska wszystkich jej członków?