Zmiana zasad oceniania w trakcie roku szkolnego

Czy w trakcie roku szkolnego, w statucie szkoły, można zmienić zasady oceniania wewnątrzszkolnego?

Zastępstwa nauczyciela przedmiotu w klasach I-III

Czy nauczyciel z kwalifikacjami do prowadzenia danych zajęć może realizować tematy z tych zajęć w klasach I-III na zastępstwie?

Wymagania edukacyjne w statucie szkoły niepublicznej

Czy statut szkoły niepublicznej powinien zawierać szczegółowe wymagania edukacyjne, wymagania edukacyjne na poszczególne oceny oraz przeliczenie punktów z prac pisemnych na oceny wg skali ocen?

Ustanie zatrudnienia nauczyciela początkującego a ocena pracy

Nauczyciel odbył rok przygotowania do zawodu w naszej szkole, lecz nie dokonano oceny pracy nauczyciela po ustaniu zatrudnienia. Czy można wydać ocenę pracy po upływie 21 dni od rozwiązania stosunku pracy nauczyciela początkującego?

Terminy wdrażania standardów ochrony małoletnich

Od kiedy dyrektorzy mają obowiązek wdrażania w placówkach oświatowych standardów ochrony małoletnich?

Przyczyny odwołania pracownika z urlopu wychowawczego

Kiedy dopuszczalne jest odwołanie pracownika z urlopu wychowawczego? Czy dziecko pracownika korzystającego z urlopu wychowawczego może chodzić do żłobka lub przedszkola?

Ogólny regulamin wycieczek szkolnych

Czy tworzenie ogólnego szkolnego regulaminu wycieczek szkolnych jest obowiązkiem szkoły (dyrektora)? Czy wystarczą jedynie obowiązujące przepisy prawa?

Ocenianie zajęć z innowacji pedagogicznej

Czy należy oceniać zajęcia z innowacji pedagogicznej? Godziny są przyznane przez organ prowadzący - innowacja rozwija zainteresowania uczniów.

Kontrola pracy szkolnego pedagoga

Jak wygląda kontrola pracy i dokumentacji prowadzonej przez szkolnego pedagoga? Czy pedagog, w ramach swoich obowiązków, kontroluje dokumentację z udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole?

Dodatek specjalny dla dyrektora szkoły

Czy dyrektor szkoły może otrzymać dodatek specjalny za wykonywanie dodatkowych zadań?