Nowe wskaźniki oceny pracy

Od nowego roku szkolnego będzie obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie oceny pracy nauczycieli oraz nowelizacja Karty Nauczyciela w tym zakresie. Dyrektorzy będą mieli obowiązek stworzenia wewnątrzszkolnych regulaminów określających wskaźniki oceny pracy. Resort edukacji deklaruje opublikowanie przykładowych rozwiązań.WEJŚCIE W ŻYCIE Rozporządzenie będzie obowiązywać od 1 września 2018 r.

Egzamin poprawkowy - 10 pytań z odpowiedziami

Uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej, a w szkole policealnej - semestralnej, otrzymał negatywną ocenę klasyfikacyjną, może przystąpić z tych zajęć do egzaminu poprawkowego. Ile egzaminów może mieć uczeń, kiedy wyznaczyć termin egzaminu poprawkowego, w jakiej formie się go przeprowadza i kto wchodzi w skład komisji - to zagadnienie, które często przysparzają problemów. Dlatego zbieramy je, wyjaśniamy i porządkujemy przepisy, by pod koniec sierpnia bez wątpliwości przeprowadzić egzamin w swojej szkole.

Zapowiadana jest nowelizacja ustawy Prawo oświatowe

Zgodnie z projekt z 25 czerwca 2018 r., w ustawie Prawo oświatowe planowane są liczne zmiany. Należą do nich m.in.: zmiany w zakresie dopuszczania podręczników, organizacji wychowania przedszkolnego, klasyfikacji zawodów, praktycznej nauce zawodu, egzaminach zawodowych czy awansie zawodowym. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Wyprawka szkolna 2018/2019

Rada Ministrów przygotowała projekt rozporządzenia dotyczący wyprawki szkolnej na rok 2018/2019. Dofinansowanie zakupu podręczników wyniesie – tak jak w latach ostatnich – od 175 zł do 445 zł.

Brak klasyfikacji a egzamin poprawkowy

Czy uczniowi, który jest nieklasyfikowany z 5 przedmiotów należy umożliwić zdawanie egzaminu poprawkowego z 2 przedmiotów?

MEN: Bezpieczny wypoczynek

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczęcie roku przypada 3 września, natomiast ferie zimowe rozpoczną się 14 stycznia, a zakończą 24 lutego. Zapoznaj się z terminami zadań na rok szkolny 2018/2019.

Znieważenie nauczyciela - procedura postępowania

Nauczyciel zgłosił znieważanie przez ucznia. Komu i jak dyrektor szkoły ma to zgłosić?